Võrgutasud muutuvad alates 01.04.2022

Elektrihinna järsu kallinemise tõttu muudame võrguteenuse tasu keskmiselt 4 protsenti. Uus tariif hakkab klientidele  kehtima alates 1. aprillist 2022. Uus tariif ei too kaasa muudatusi võrgupakettides.

Võrgutasu korrigeerimise põhjuseks on elektrihinna järsk tõus. Ka elektrivõrk vajab toimimiseks elektrit ja see kulu on Imatra Elektril võrreldes seni kehtinud hinnaga kasvanud kokku 47 protsenti.

Imatra Elektri juhatuse esimehe Rudolf Penu sõnul on käesolev võrgutasu korrigeerimine vajalik, et kohaneda muutunud turuolukorraga. „Elektrihind on kasvanud märkimisväärselt. Nii suurt hinnatõusu ei osanud mitte keegi ette näha. Tänu Imatra Elektri töö järjepidevale efektiivsemale korraldamisele ja digitaliseerimisele suutsime suuremat hinnatõusu vältida,“ kommenteeris Penu.

 

„Soovime võrgu töökindlust ja teeninduse kvaliteeti veel paremaks muuta. Selleks oleme võtnud eesmärgiks säilitada senist iga-aastast investeerimisvõimekust ka järgnevatel aastatel. 2022. aastal investeerime võrgu töökindluse tugevdamiseks kokku 1,35 miljonit eurot, millele lisaks prognoosime samas suurusjärgus töid ka uute liitumiste väljaehitamiseks,“ sõnas Penu.

Viimati muutus võrgutasu Imatra Elektri klientidele 2019. aastal, mil võrgutasu tõusis erinevate sisendhindade kasvust tulenevalt 6,5 protsenti.

 

Uute hinnakirjadega saate tutvuda siin