Mikrotootja on see tootja, kelle tootmisseadme faasi-nimivool ei ületa 25A kas ühe- või kolmefaasilises 230/400 V madalpingevõrgus. Mitme tootmisseadme korral liitumispunktis ei tohi nende summeeritud faasivool ületada 25 amprit. Mikrotootjaks kvalifitseerub seega kolmefaasiline tootmisseade või seadmete grupp, mille võimsus ei ületa 15 kW ühe liitumispunkti kohta või ühefaasiline tootmisseade võimsusega 5 kW.

Selleks, et liita meie võrguga oma mikrotootmisseade, tuleb Teil läbi teha lihtne ja kiire protseduur, mis on kirjeldatud järgnevas tabelis.

KLIENT IMATRA ELEKTER
Tootmisseadme valimine vastavalt standardile EVS-EN 50438:2013.
Liitumistaotluse esitamineSeadme tehniline dokumentatsioon Seadme sertifikaat
  Tehniliste tingimuste väljastamine ja liitumise hinnapakkumine.
Seadme paigaldamine ja teostusjoonise koostamine
  Kontroll, seadistus ja testimineLiitumislepingu sõlmimine Liitumistööde arve esitamine (vastavalt hinnapakkumisele)
Liitumise arve tasumine  
  Võrguühenduse elektritööd ja kahesuunalise elektriarvesti paigaldamine
Kasutusele võtmine ja elektripaigaldise nõuetekohasuse teate esitamine koos kaitseseadmete seadistamise protokolliga ning elektriskeemiga.
Avatud tarne lepingu sõlmimine (puudujääva elektri ost ja ülejääva elektri müük)

 

 

Kui Te olete oma mikrotootmisseadme edukalt võrku ühendanud, siis soovitame Teil kindlasti sõlmida meiega ka elektri müügileping. Siis me ostame Teie ülejääva elektri ära. Nii tagate endale oma mikrotootmisseadmest maksimaalse kasu. Taastuvatest energiaallikatest tootmisel on Teil võimalik taotleda ka Eleringilt toetust. Toetuste kohta leiate rohkem infot siit.

Kui Te soovite rohkem infot ja hinnapakkumist tagasiostetava elektrienergia kohta, siis palume Teil kirjutada meile aadressile: elekter@imatraelekter.ee