Võrgutasud muutuvad alates 01.10.2022

Imatra Elekter tõstab elektrihinna jätkuva kallinemise tõttu võrguteenuse tasu keskmiselt 5,60%. Uus tariif hakkab klientidele Viimsis ja Lääne-Eestis kehtima alates 1. oktoobrist 2022.

Peamiseks võrgutasu tõstmise põhjuseks on elektrihinna jätkuv tõus. Ka elektrivõrk vajab toimimiseks elektrit ja see kulu on Imatra Elektril võrreldes  seni kehtinud hinnaga kasvanud kokku 28%.

Võrgutasu hinnamuutus jaotub kõikidele komponentidele ühetaoliselt ja ei too kaasa muudatusi võrgupakettide muudes tingimustes.

Imatra Elektri juhatuse esimehe, Rudolf Penu sõnul on käesolev võrgutasu tõstmine vajalik, et kohaneda muutunud turuolukorraga ja tagada võrguteenuse osutamiseks vajalike vahendite olemasolu. „Paraku on viimaste kuude keskmine elektrihind olnud jätkuvalt kasvutrendis, mistõttu oleme sunnitud võrgutasus kajastuvat elektrihinna komponenti taaskord korrigeerima. Jälgime stabiilselt elektrihinna muutusi ja oleme valmis ka võrgutasu alandama, kui elektrihinnad peaksid kooskõlastatud hinnataseme võrdluses uuesti langema,“ kommenteeris Penu.

 

Uue hinnakirjaga saab tutvuda SIIN