Võrguteenuse hinnapaketi valik

 

Võrguteenuse hind sõltub valikust!

Imatra Elekter AS klient saab valida erinevate võrguteenuse hinnapakettide (toodete) vahel, et paremini tasakaalustada oma tehtavaid kulutusi elektrile. Ostes elektrit, peame arvestama, et tarbime korraga kahte kaupa: elektrit ja selle kohaletoomist ehk võrguühendust. Klient peab analüüsima oma senist tarbimist, et teada saada, missugust hinnapaketti valida. Selleks peab teadma aastas tarbitavat elektri hulka, ajatariifi kasutamisel päevatariifi osatähtsust tarbitavas elektrienergias, tarbimiskoha peakaitsme suurust amprites ning, kas on tegemist ühe- või kolmefaasilise ühendusega. Esimene ja kõige kindlam valik on hinnapakett Partner 24, see on põhitariif. Elektri kilovati hind on igal ajal ühesugune. See hinnapakett sobib väikese, keskmise või hooajalise tarbimisega koduklientidele. Kõikide ülejäänud pakettide puhul on elektri eest makstav hind sõltuv enam kui ühest hinnakomponendist.

Teine pakett Partner 12/12 võimaldab kasutada ajatariifi, kus päevatariif kehtib esmaspäevast reedeni talveajal kell 7.00–23.00 ning suveajal kell 8.00–24.00 ja öötariif esmaspäevast reedeni talveajal kell 23.00–7.00 ja suveajal kell 24.00–8.00 ning laupäeval ja pühapäeval kogu ööpäeva jooksul.

Kolmas hinnapakett on Partner 24 Pluss, see on põhitariif pluss püsitasu. See hinnapakett sobib neile, kes tarbivad suhteliselt palju, kuid ei küta elektriga ja kelle tarbimiskoha peakaitse on viidud optimaalseks. Neljas hinnapakett on Partner 12/12 Pluss, see on ajatariif pluss püsitasu ja on mõeldud elektrikütet kasutavale kliendile. Selle hinnapaketi valiku puhul kehtib täiel määral reegel – mida rohkem tarbid, seda madalam on hind.

Ülaltoodud valikud on tinglikud. Õige tulemuse annab konkreetset olukorda ja tingimusi arvestav tegelik hindade läbiarvutamine ja võrdlus. Hinnapakettide võrdlemiseks soovitame Teil kasutada meie võrguteenuse kalkulaatorit:

 

Arvuta sobiv võrgupakett

A
kWh
%
%
Pakett
Paketi hind käibemaksuga (eurot)
Pakett
Paketi hind käibemaksuga (eurot)
kWh keskmine hind käibemaksuga (senti)

 * Kalkulaatoris esitatud hindadele lisanduvad elektriarvel veel elektrienergia, taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis.